1 grudnia 2018 r

Podróż z kotem

Podróż samochodem. Pierwszą rzeczą jest upewnienie się, że twój kot czuje się wygodnie i bezpiecznie. Upewnij się, że nosidełko jest wystarczająco duże, aby Twój kot mógł się poruszać i czuć się swobodnie. Zabezpiecz nośnik pasem bezpieczeństwa. Jeśli jest to krótka podróż, wtedy twój kot będzie w porządku przez cały czas. Jeśli jest to dłuższa podróż, możesz okresowo wypuścić kota z transportera, aby napić się wody i skorzystać z kuwety. Upewnij się, że twój kot ma na sobie jakiś identyfikator - adres i dołączony do niego numer telefonu. Mikroczip jest świetny, ale działa tylko wtedy, gdy ktoś znajdzie kota i zabierze go do weterynarza lub schroniska dla zwierząt. Jeśli podróżujesz w środku zimy, zabierz ze sobą dodatkowe koce dla swoich kotów. Potrzebujesz dokumentacji weterynaryjnej, która pokazuje aktualny stan szczepień twojego kota. Jeśli w którymś momencie zatrzymasz się w hotelu, upewnij się, że zezwalają na zwierzęta. Kiedy dotrzesz do miejsca docelowego, spróbuj zminimalizować stres swojego kota w miarę możliwości. Staraj się okresowo zajrzeć do niego i spędzić z nimi trochę czasu.

18 stycznia 2019 r

Kocie życie

Pewien kot o imieniu „Fat Boy” z Kalifornii wspiął się wyżyny, gdy jego właściciele odkryli, że znajduje sie na szczycie 14-metrowego (45 stóp) słupa elektrycznego. Jego właściciele próbowali go namówić przez ponad tydzień, oferując jedzenie, ale kot naprawdę utknął. Ponieważ był otoczony drutami wysokiego napięcia, nawet straż pożarna nie mogła go zdjąć. Ostatecznie firma energetyczna pojawiła się, by uratować Grubego Chłopca. Musieli wyłączyć zasilanie 250-ciu domów w okolicy, aby go uratować. Kiedy był bezpiecznie na ziemi, dostał jedzenie i wodę, a weterynarz wstrzyknął mu elektrolity, aby pomóc w jego nawodnieniu.

4 lutego 2019 r

Zasady wystawiania kotów

Aby poznać zasady kliknij tutaj:

Ściągnij

8 grudnia 2018 r

Jakich poleceń można nauczyć kota?

Pierwszy krok, zaczyna się od wyraźnego dżwięku przed karmieniem - zanim otworzysz torbę głośno zawołaj swojego kota, lub klaśnij językiem. Tak! Możesz wyszkolić kota, by przyszedł na komendę, skorzystał z toalety i nie tylko - a to wszystko jest o wiele łatwiejsze niż myślałeś. Koty mogą nauczyć się wszelkiego rodzaju poleceń - siedzieć, przewracać, potrząsać łapą. Koty lubią robić rzeczy w swoim własnym czasie, więc aby je szkolić, musimy być naprawdę zmotywowani, zarezerwować trochę czasu, a przede wszystkim być cierpliwi. Pamiętaj, że każdy kot jest inny, a każdy z nich będzie reagował inaczej, gdy zacznie się trening. Niektórzy będą cię ignorować lub patrzeć na ciebie, jakbyś był szalony, podczas gdy inne będą bardzo ciekawe i chętne. Nauczaj jednego triku na raz. Możesz rozwijać sztuczki, które twój kot opanował, ale nie mieszaj ich, ucząc więcej niż jednego nowego zachowania w danym momencie. Możesz wyszkolić kota aby na komende korzystał z sedesu i nie tylko - a to wszystko jest dużo łatwiejsze niż ci się wydawało. Szkolenie kota w korzystaniu z sedesu zdecydowanie wymaga trochę pracy, ale pomyśl o korzyściach: zaoszczędzisz na śmieciach i cieszysz się czystszym domem. Najpierw umieść kuwetę obok swojej toalety. Następnie stopniowo przybliżaj i zbliżaj się do deski na muszli klozetowej - możesz potrzebować taboretu, aby ułatwić proces kotowi. Gdy zwierzę przyzwyczai się do używania kuwety na szczycie toalety, przejdź do specjalnej kuwety, która mieści się w samej toalecie. (Kup spłukiwalny żwirek, aby nie ryzykować zatkaniem odpływu.) Stopniowo używaj coraz mniejszej ilości ściółki, aby twój kot przyzwyczaił się do prowadzenia działalności bez niej, a następnie całkowicie usuń kuwetę.

Załaduj więcej